پرش قیمت خودرو در بازار

10 / 10
از 1 کاربر

بازار خودرو همچون ماه‌های گذشته، هم‌اکنون روزهای بدون طرفدار و کم‌مشتری را سپری می‌کند و مردم همچنان تمایلی برای خرید خودروهای صفر تولید داخل از خود نشان نمی‌دهند.

حدود دو ماه قبل خودروسازان برای خروج از رکود و فروش خودروهای دپو شده در انبار خود، شروع به فروش خودرو با وام‌های ۲۵ میلیون تومانی کردند که با استقبال خوبی نیز مواجه شد. این موضوع نشان می‌داد که مردم برای گرفتن وام و خودروی شرایطی استقبال کرده‌اند، ولی این فروش شرایطی تنها ۵ روز بود و فروش خودروها با وام بعد از ۵ روز متوقف شد.

با وجود این اقدام که در جهت تحریک تقاضا برای خرید خودرو بود، اما بازار خودرو دوباره به حالت رکود بازگشت و پس از آن، تلاطمی که طی چند روز در بازار خودرو اتفال افتاده بود، از بین رفت و بازار به حالت سکون درآمد.

از سوی دیگر، بعد از ثبت‌نام خودروهای با وام ۲۵ میلیون تومانی، فروش نقدی خودروسازان متوقف شد و همین مساله، در بازار بی‌تاثیر نبود و خودروهای صفر کیلومتر در بازار بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت؛ به طوری که قیمت خودروی پراید ۱۳۱ حدود ۲۰۰ هزار تومان بالا رفت و ۲۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت پیدا کرد.

همچنین پراید ۱۱۱ با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی قیمت مواجه شد و به قیمت ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرد. پژو۴۰۵ بنزین‌سوز حدود یک میلیون تومان افزایش قیمت داشت و به قیمت ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید. پژو۴۰۵ دوگانه‌سوز یک میلیون تومان افزایش قیمت داشت و به قیمت ۳۱ میلیون تومان به فروش می‌رفت.

در همین حال، پژوپارس TU5 دو میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کرد و با قیمت ۲۹ میلیون و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شد. قیمت پژو۲۰۶ V8 نیز ۵۰۰ هزار تومان بالا رفت و به قیمت ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

برگرفته از سایت تحلیلی و خبری اخبار خودرو