کودکان قربانی تصادف ایران ۳ هزار نفر، در سوئد ۴ نفر/پیشنهاد به خودروسازان

10 / 10
از 2 کاربر

رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان با اشاره به اهمیت صندلی کودک در خودرو گفت: در کشور سالانه ۳ هزار کودک به دلیل تصادفات کشته می‌شوند در حالیکه در سوئد فقط ۴ کودک بر اثر تصادف فوت می‌کند، بنابراین خودروسازان صندلی کودک هدیه دهند.

پروفسور علی گرجی در نشست خبری پنجمین گردهمایی بین‌المللی ایمنی راه و ترومای کودکان اظهار داشت: در همه کنگره‌های علمی ایده‌آل‌هایی ارائه می‌شود زیرا وظیفه مراکز تحقیقاتی اهدای ایده‌آل‌ها در دنیا است تا نقایص کشورها همچون ایران مثلا در زمینه ایمنی راه و ترومای کودکان برطرف شود.

وی با اشاره به بیش از 17 هزار کشته در سال بر اثر تصادفات در کشورمان که حدود 3 تا 4 هزار نفر از این کشته شدگان کودک هستند، افزود: امروز در کشورمان به شرایطی رسیدیم که می‌توانیم فرهنگ صندلی کودک در خودروها را نهادینه کنیم چون زمانی پدرها خودشان کمربند ایمنی نمی‌بستند ولی امروز وقتی والدین خود کمربند ایمنی می‌بندند می‌توان فرهنگ صندلی کودک را نهادینه کرد البته صنایع این کشور نیز باید صندلی کودک ارزان و با کیفیت تولید کنند ولی مهمتر از آن فشار افکار عمومی برای تهیه صندلی کودک به صنایع است.

مدیر مرکز تحقیقات شفا در بیمارستان خاتم‌الانبیاء و رضوی مشهد در ادامه با تضمین اینکه تولید صندلی کودک که هم می‌تواند برای بخش خصوصی سودآور و همچنین خدمتی برای کشور باشد گفت: اگر از همین امروز فرهنگ صندلی کودک را شروع کنیم سال آینده از کشته شدن 2 هزار کودک جلوگیری خواهیم کرد. یعنی 2 هزار پدر و مادر نیز داغ فرزند نخواهند دید از طرفی با فرهنگ‌سازی صندلی کودک این کودک برای 15 سال آینده خود زمینه‌های فراگیری قوانین راهنمایی رانندگی را آموزش می‌بیند زیرا در گذشته به پدر و مادرها آموزش درست راهنمایی و رانندگی ارائه نمی‌شد.

گرجی با تاکید بر صرفه‌جویی بسیار برای کشور در صورت استفاده از صندلی کودک عنوان کر