برترین تکنولوژی‌ های خودرویی معرفی شده در سال ۲۰۱۵

8 / 10
از 2 کاربر

در سالیان نه چندان دور، مشتریان راهی جز انتظار طولانی برای طراحی مجدد هر خودرو، نداشتند تا بدین وسیله تکنولوژی‌های جدیدتر نیز در مدل جدید به کار بروند. اما با پیشرفت روزافزون شرکت‌های خودروسازی، شاهد رشد سریع‌تر خودروها و تکنولوژ‌های به کار رفته در آن‌ها هستیم. بدین ترتیب در شرایطی تکنولوژی‌ها و سیستم‌های به کار رفته تنها در مدت زمان یک سال پس از معرفی، قدیمی شده و جای خود را به نمونه‌های جدید‌تر می‌دهند. در ادامه شما را با ۱۰ عدد از بهترین نوآوری‌های تکنولوژی صنعت خودرو در سال ۲۰۱۵ آشنا خواهیم کرد.

رینگ‌هایی از جنس فایبر کربن

رینگ فایبر کربن فورد موستانگ

رینگ فایبر کربن فورد موستانگ

در سال ۲۰۱۵ برای اولین بار شاهد ارائه‌ی خودرویی با رینگ‌هایی از جنس فایبر کربن خالص بودیم. فورد موستانگ GT350R اولین خودرویی است که از این رینگ‌ها بهره می‌برد. فورد برای تامین رینگ‌های محبوب‌ترین مدل تولیدی خود به سراغ تولید کننده‌ی استرالیایی کربن رولوشن رفته است. استفاده از رینگ‌هایی از جنس فایبر کربن باعث شده است تا علاوه بر افزایش استحکام در کنار کاهش وزن جرم فنردهی نشده‌ی خودرو، دینامیک خودرو، حس فرمان‌پذیری و کیفیت سواری نیز بهبود یابد. کاهش اینرسی رینگ‌ها باعث شده است تا خودرو توانایی شروع به حرکت و توقف سریع‌تری داشته باشد. کاهش جرم فنردهی شده نیز باعث بهبود عملکرد سیستم تعلیق و افزایش چسبندگی تایر‌ها به زمین می‌شود.

خودروهای خودران

سیستم اتوپایلوت تسلا

سیستم اتوپایلوت تسلا

مرسدس بنز اس کلاس ۲۰۱۳ اولین خودرویی است که از قابلیت حرکت هوشمند در شرایط خاص برخوردار بود. شرکت‌های مرسدس بنز، ولوو، گوگل و تسلا را می‌توان رهبران حال حاضر توسعه‌ی تکنولوژی خودروهای خودران دانست. در کنار توسعه‌ی سیستم‌های مذکور، شرکت‌های خودروسازی برای اطمینان به مشتریان در صحت عملکرد سیستم‌های خود، برای اولین بار وارد بحث بیمه و پرداخت خسارت‌ها در صورت وقوع تصادف شده‌اند. در حال حاضر پیشرفته‌ترین سیستم تجاری شده‌ی بازار خودرو متعلق به تسلا است که قابلیت تغ